DASİFED’te Başkan ve İsim Değişikliği Yapıldı

DASİFED, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı Olağan Genel Kurulu ile isminde yer alan “iş adamları” sözcüğünü, kadın girişimciliğinin artırılması hassasiyetinden dolayı değiştirip “Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu” yaptı. Federasyonun yeni yönetim kurulu başkanı ise Ekinciler Holding Başkanı Faruk Ekinci oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu yaptığı olağan genel kurul toplantısı ile iş dünyasında kadın istihdamı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın girişimciliğinin artırılmasına farkındalık da kazandırmak isteyen Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) isminde önemli bir değişiklik yaptı. “İşadamları” yerine federasyon isminde “İş İnsanları”nın kullanılması oybirliği ile genel kurul üyeleri tarafından kabul edildi.

DASİFED Olağan Genel Kurul Toplantısı 24 Şubat 2018 tarihinde Antakya’da DASİFED Merkezi’nde gerçekleştirildi. Divan başkanlığına Işık Narin, başkan yardımcılığına Gökhan Tutar ve yazmanlığa Mithat Ceritbitmez’in seçilmesiyle başlayan genel kurulun açılışı DASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar tarafından yapıldı. DASİFED Olağan Genel Kurulu’na federasyonun çatısı altında olan Antakya’dan HASİAD ve KAGİD, İskenderun’dan İSSİAD ve ATSİAD, Arsuz’dan ARİAD ve Osmaniye’den OSSİAD gibi derneklerin başkanları ve delegeleri katıldı.

 Faaliyet ve denetleme raporlarının okunup, ibra edilmesinin ardından tüzük değişikliğine gidilerek, “Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu” ismi kadınların iş dünyasındaki yeri hassasiyetinden dolayı Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu olarak değiştirildi.

 Tek liste ile gidilen seçimde DASİFED yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Faruk Ekinci, Belgin Ünal, Gökhan Alkan, Adnan Ağır, Züher Bulgurcu, Alparslan Yücel, Rana Atalay, Müfit Tennioğlu, Sezai Boncuk, M. Fatin Bereketoğlu, Kemal Arslanoğlu, Kerem Özdemir, Şakir Yiğit. Denetleme Kurulu ise Murat Hayzaran, Tuban Güçlü, Mehmet Yıldırım, Mithat Ceritbinmez’den oluştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.